czwartek, 19 lipca 2012

"Bo trzeba coś przegryzać"

Last night I dreamed of icy cliffs
Standing on the precipice
I leaned to see just where the edge would take me
The wind came up, I closed my eyes
I heard a shout and to my surprise
A hand reached out and pulled me back to safety

(Mary Chapin Carpenter, Iceland)

Kochani, dziś nieco inny wpis, bo uważam, że warto. Pewnie część z Was zauważyła w prawej kolumnie Gęby bannerek "Islandia - rowerem poza horyzont". Być może część z Was kliknęła, a reszta nadal się zastanawia, o co chodzi. 

Sprawa jest piękna - Piotrek Mitko, podróżnik z Katowic, wyruszył w swoją druga już podróż na Islandię. Relacjonuje ją na żywo na swojej stronie piotrmitko.com, dodaje zdjęcia i filmy. 
A jest to wyprawa niezwykła. Piotrowi ktoś pomógł spełnić jego marzenie. Teraz on podaje dobro dalej, chcąc pomóc Jarkowi zebrać pieniądze na protezę nogi. Tu możecie poczytać więcej (klik). Piotrek objeżdża Islandię na rowerze. Jest obecnie w 1/3 drogi. Na koncie Jarka znalazło się dotąd 3 520 zł. To dużo, bo oznacza, że coraz więcej osób wie o wyprawie i postanawia wesprzeć fajny cel, ale i mało, bo na protezę trzeba 40 000 zł.
Zachęcam Was do śledzenia wyprawy, bo naprawdę świetnie się czyta i ogląda relacje Piotra :). Można pomóc, udostępniając bannerek czy plakat na blogu czy na facebooku. A można też wpłacić choćby symboliczną złotówkę na konto podane na stronie Piotrka.
Za każdy przyjacielski gest w stronę tej akcji będę Wam wdzięczna :).

...Żeby nie było, że tak zupełnie niekulinarnie, proszę bardzo: co je się podczas podróży dookoła Islandii? :)6 komentarzy:

 1. szczytny cel, dziękuję za udostępnienie, chętnie będę obserwować, a i wesprzeć chłopaka warto.
  Kulinarny filmik fajny, szkoda że tyle chemii chłopak łyka, ale w podróży może faktycznie ciężko inaczej.
  Pozdrawiam
  Monika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnemonique, dzięki:-). Jego dieta rowerowa jest całe szczęście całkiem odmienna od codziennej. Tu o energię głównie chodzi. Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 2. piękna akcja. złotówki przesłane, a i udostępnię u siebie

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna idea.
  Pomaganie na taki cel jest przyjemnością.
  Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń

Smakowało? Zostaw po sobie ślad :-).

Przyciski Listonic